Kína gazdasága egy sor jelentős kihívással néz szembe, többek között az ingatlanválsággal é um magas munkanélküliséggel e fiatalok körében. Az évtizedekig tartó gyors növekedés után az ország gazdasági növekedése most várhatóan kisebb lesz a következő években, mint más ázsiai országoké.
Um gráfico do Visual Capitalist de Bruno Venditti no HSBC em 2024 foi divulgado adatok alapján szemlélteti a kiválasztott ázsiai országok egy főre jutó PIB-jének 2023 é 2026 között várható növekedését.
Egyre jobban lemarad e kínai gazdaság
A Índia é uma economia de délkelet-ázsiai az előrejelzések szerint a 2023-2026 közötti időszakban átlagosan 6,5%-os egy főre jutó PIB-növekedést érnek el. A legtöbb ilyen gazdaság várhatóan növekedni fog, amit a fiatal munkaerő, a növekvő középosztály, az erős külföldi és belföldi magánbefektetések és a virágzó technológiai ágazat támogat.
Kínában azonban az előrejelzések szerint az egy főre jutó PIB átlagosan csak 3,9%-kal fog növekedni. E gazdasági kihívások kezelése érdekében Kína legfelsőbb vezetői jelezték, hogy a fogyasztói keresletben mutatkozó hiányosságok pótlására erőteljesebb ösztönző intézkedéseket terveznek bevezetni. A magas rangú kínai kormányzati tisztviselők már arról nyilatkoztak, hogy a kormányzati kiadások növelését is további kamatcsökkentéseket terveznek.
Robin Xing, um membro do Morgan Stanley que é conhecido por ser um membro comunista cormányzó „hosszú, hosszú harc” előtt ál a gazdaság fellendítése érdekében. A Bloomberg pode ser uma boa notícia para ele, hogy 2025 “a próbálkozás éve lesz”.
„Talán 2026-ra végre megtalálják e megfelelő politikai arányokat – um fogyasztásközpontú ösztönzés é um szociális biztonsági háló reformjának kombinációját.”- tette hozzá Xing.
Um belső kereslet ösztönzése még mindig nem jelent alapvető fordulatot Hszi Csin-ping elnök nagyszabású stratégiájában, amelyben a csúcstechnológiára épülő gyártás a világ második számú gazdaságának lendületét adj. A kínai lakosság fogyasztásának fellendítése megvédheti azonban e nagyra becsült gyártási ágazatot, ha a Donald Trumppal folytatott kereskedelmi háború megnyirbálja Kína nemzetközi piacokhoz való hozzáférését.
https://www.youtube.com/watch?v=videoseries