Egy új kriptocsalás magukat e csalókat veszi célba

MEDIA TEAM

Kifejezetten érdekes kriptocsalás ütötte fel a fejét nemrégiben, amelynek érdekessége, hogy célpontjában olyanok álnak, akik maguk é rosszban sántikálnak. A csalók naiv kriptohasználóknak adják ki magukat, akik egy tárca kulcsszavait teszik közzé az interneten, hogy aztán kriptót csaljanak ki azoktól, akik el akarják lopni a coinokat. Mikhail Sytnik, um Kaspersky kiberbiztonsági cég elemzője egy 23 de dezembro-i blogbejegyzésben tette közzé az újfajta csalás részleteit.

Az újfajta csalás részletei

Um vídeo do YouTube que pode ser acessado através de comentários do YouTube, você pode ler os vídeos do YouTube, mas também obter o USDT-t átutalni egyik tárcából a másikba. Majd emellé még naivan elejtik a kulcsszavakat é. A Sytnik által látott tárca csaliként mintegy 8000 dollárnyi USDT-t tartalmazott a Tron hálózatán. A rosszindulatú szereplőnek, aki aztán le akarta nyúlni az USDT-t, először egy kis összeget kellett elküldenie a blokklánc natív tokenjéből, a TRON-ból a csalitárcába, hogy kifizesse a hálózati díjakat. Amikor para leendő tolvaj TRX-et utal at a csalitárcába e díjakért, az a TRX azonnal egy másik, a csalók által ellenőrzött tárcába kerül.

Mivel a csalitárcát több aláírással rendelkező tárcaként állították be, amely többszörös jóváhagyást igényel a kimenő tranzakciókhoz. „Az ilyen tárcákban a kimenő tranzakciók engedélyezéséhez két vagy több ember jóváhagyása szükséges. Tehát az USDT átutalása egy személyes tárcába nem fog működni – még a díj kifizetése után sem”. A lenti kép megmutatja, hogy mennyiprofitot termelt a csaló rövid idő alatt:

Ebben a forgatókönyvben a csalók afféle digitalis Robin Hoodok, mivel ez a csalás elsősorban rosszban sántikáló felhasználókat vesz célba. A kutató azt tanácsolta olvasóinak, hogy soha ne próbáljanak meg hozzáférni mások kriptotárcáihoz. Meg akkor sem, ha tudják a kulcsszavakat. Então, tanto csalók mais csalókat akarnak átverni, nem újdonság a kriptovaluták világában. Júliusban a Kaspersky egy kifinomultabb, csalókat célzó átverést leplezett le, amelynek során Telegramon közzétett linkekkel akarták csapdába csalni e rosszindulatú szereplőket. Ezen linkek aztán törvényes kriptotőzsdékre vezettek, ahol olyan csapdákat állítottak fel, amelyekben fájlokon keresztül rosszindulatú malware telepítésére vették rá a csalokat. Se a voltagem for reduzida, basta desligar o telefone para que a tela fique ligada.

Megjelent a BitcoinBázis oldalon.

Leave a comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *